JAKÉ JSOU JEDNOTLIVÉ FÁZE REALIZACE

1. Obhlídka objektu

Aby byla zajištěna správná funkčnost celého systému, splněny veškeré legislativní požadavky a v neposlední řadě naplněna Vaše představa o zabezpečení majetku a nastavení dalších požadovaných

funkcí, z tohoto důvodu je bez fyzické prohlídky vašeho konkrétního objektu velmi obtížné stanovit rozsah a cenu instalace alarmu.

Zjistíme od Vás nároky, požadavky a případné dopřesňující informace ohledně požadovaných funkcí a případné automatizace

Tato fáze je nezávazná a bezplatná.

2. Návrh řešení & cenová nabídka

Po odjezdu z objektu Vám vypracujeme do 48 hodin cenovou nabídku, kde navrhneme vhodné varianty a v případě, že to bude možné, také různé návrhy automatizace. V případě potřeby vám můžeme vypracovanou nabídku "roztrhat" na fáze - pokud například chcete zabezpečit nejdříve dům, a za nějaký čas garáž nebo zahradu, ihned uvidíte kolik Vás to bude stát nyní a kolik v budoucnu až se rozhodnete pro rozšíření.

Také tato fáze je nezávazná a bezplatná

3. Objednání

Pokud se rozhodnete pro montáž, tak po písemném schválení a podepsání oficiální objednávky zahájíme realizaci. Obvyklá příprava realizace vyžaduje  maximálně 7 kalendářních dní. Nicméně se po dohodě dá realizace z vaší strany odložit (v případě, že se čeká na stavební práce, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu), ale také pokud to situace vyžaduje umíme provést montáž rychleji (například v případech, kde je nutné zabezpečit plynulý chod stavby a nelze týden čekat)

Tato fáze již vyžaduje zaplacení zálohy dle složitosti montáže

4. Realizace & předání

Po dokončení této fáze, bude Váš dům již chráněn.

Realizace zpravidla trvá jeden až dva pracovní dny dle náročnosti projektu. Po realizaci vás zaškolíme na provoz a naučíme vás systém snadno a jednoduše ovládat. Při předání montáže Vám předáme předávací protokol, kterým můžete prokázat řádnou instalaci certifikovaného systému. Protokol můžete následně využít pro jednání s pojišťovnou v případě uplatnění slevy na pojistném. Úklid prostor po instalaci je pro nás samozřejmostí. Do 3 dnů po montáži od nás dostanete kompletní přehledně zpracovanou dokumentaci.

ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH REALIZACÍ

Propojení systému Jablotron 100 s garážovými vraty Lomax

Přínos pro zákazníka - zákazník získal možnost ovládat garážová vrata značky Lomax dálkovým ovládáním od zabezpečovacího zařízení. Jedním párem tlačítek si odblokoval nebo naopak zablokoval dům a druhým párem tlačítek získal možnost otevření a zavření vrat.

 

Zajímavou výhodou je, že stávající originální systém nebyl nijak ovlivněn. Má tedy možnost ovládat stále tlačítkem v garáži, originálním Lomax ovladačem a nově ovladačem Jablotron.

 

Instalací vznikla také další zajímavá nepřímá výhoda - ovladač Lomax je cenově dražší než ovladač Jablotron. Volba dalšího ovladače pro člena rodiny tedy byla jasná

Propojení systému Jablotron 100 s posuvnou bránou značky Hormann

Posuvná brána Hormann je řízena protokolem BiSecure - tedy má dostatečně bezpečné kódování, ovšem je odlišné od kódování Jablotron 100. Zákazník požadoval, aby svým pevně instalovaným ovladačem Hormann, který měl v automobilu, otevřel bránu, zároveň odkódoval zabezpečovací zařízení a aby se osvětlila příjezdová cesta.

 

Zároveň bylo potřebné zajistit, aby v případě krádeže automobilu bylo možné případné ovládání dálkově zrušit, aby nebyl umožněn přístup do domu. Přínos pro zákazníka byl zvýšený komfort ovládání a automatizace

Jablotron 100 a tepelné čerpadlo

Pokud jste také šťastnými majiteli tepelného čerpadla, určitě byste rádi ochránili i venkovní jednotku. Ovšem výrobci tepelných čerpadel nás jen velmi neradi pouštějí "dovnitř", kam bychom mohli instalovat klasické čidla nebo bezpečnostní prvky.

 

Vymysleli jsme, navrhli a také úspěšně instalovali velmi speciální funkční čidlo, které nemá v nabídce žádná jiná společnost. Nenarušíme funkčnost čerpadla a při instalaci nepovolíme ani jeden šroubek. A to vše bez jediného drátu.

Propojení systému Jablotron 100 a dokonce také Oasis 80 s automatizací Egon nebo ABB-free@home®

Systém Egon slouží pro výbornou automatizaci a řízení elektrospotřebičů. Propojením systémů Jablotron s ABB dalo Egonu nové možnosti. Například pokud rodina opustí a zabezpečí dům, Egon tuto informaci "získá" a může například vypnout nepoužívané spotřebiče. V případě vyvolání poplachu zase dům automaticky otevře rolety a na lupiče si "posvítí" rozsvícením světel v celém domě.

Nebo v případě aktivovaného nočního hlídání, označí vypínače u oken prosvětlením malé LED diody, kde upozorňuje majitele domu, aby neotvíral okna.

Blokování tlačítkových ovladačů

Garážové vrata mají často ovládání přes klíč. Víte o tom, že v 99% je tento systém velice nebezpečný? Stačí povolit dva šrouby a šikovný narušitel velmi pohodlně otevře pouhým spojením dvou drátků. Vtip je v tom, že vrata po sobě stejně tak zase klidně zavře. Na základě zastřežení systému, umíme fyzicky odpojit tyto nezabezpečené dráty.

Důležité je, že odpojení probíhá na fyzické úrovni. A opět - bez zásahu do samotného systému.

Detekce hladiny a zaplnění jímky nebo septiku

Běžně se setkáváme na stavbě, kde se majitelé domu nemohou připojit na městský odpad a jsou nuceni si pořídit jímku, či septik. To sebou mimo finanční náklady nese také nutné pravidelné kontroly stavu zaplnění. Naše společnost vymyslela a vyrobila detektor, který pohlídá hladinu za Vás.

O stavu hladiny pak dokáže informovat přes klávesnici EZS a také může díky centrále Jablotron 100 odeslat informační SMS, že je nutné objednat odčerpání. Systém je vybaven vlastní elektronikou, která se postará, aby systém neměl falešné poplachy způsobené například rozvířením hladiny (spláchnutí záchodu, nebo vany).

Ovládání vjezdové brány z automobilu

Pokud Vás nebaví vytahovat dálkový ovladač nebo mobilní telefon při příjezdu k vjezdové bráně, nebo garáži, je možné ovládání integrovat přímo do automobilu. V některých luxusních automobilech je taková možnost dána přímo výrobcem.

Naše řešení kombinuje jak možnosti originálních ovladačů, tak dodatečně instalovaných pro tyto účely. 

Napadlo Vás ale, že pokud se případný útočník dostane do automobilu, může si takovou bránu přímo otevřít a případně s automobilem odjet. Naše řešení pak kombinuje různou logiku zabezpečení, tedy například, pokud je aktivní noční střežení domu, nelze s tímto ovladačem bránu otevřít. Ale s ručním ovladačem, nebo mobilním telefonem stále bez omezení.