INTELIGENTNÍ INSTALACE

Co znamená inteligentní instalace:

Pokud si přejete, aby Vám dům ráno uvařil kávu a na každé zdi byli jedinečné senzory, tak dál nepokračujte. Kategorii hraček nenabízíme.

 

Oproti tomu, pokud byste chtěli elektroinstalaci, která bude téměř nerozeznatelná od té klasické, která Vám pomůže šetřit náklady, která zvýší komfort bydlení a nemusíte mít vysokou školu v oboru IT, to je přesně to, s čím Vám rádi pomůžeme a co navrhujeme a instalujeme.

Ten první je úspora energií a tím i peněz a druhý o nic menšího významu je komfort bydlení spojený s designem.

 

V rámci prvního bodu se jedná především o úsporu například na topení a klimatizaci - kde systém dokáže příznivě optimalizovat spotřebu energie. Jak? Od základních prvků jako jsou časovače, senzory přítomnosti, ale také podle venkovního osvětlení a teploty. Pokud je například dům prázdný a venkovní teplota je vysoká, může systém automaticky stáhnout venkovní rolety a tím významně ochladit dům, bez použití klimatizace.

 

Druhým častým příkladem jsou světelné scény. Dokážeme ovládat libovolné osvětlení, jako jsou zářivky, klasické světla, nebo moderní LED. Všechny zmíněné lze nejen zapínat a vypínat, ale také využít stmívání. Tím šetříte nejen elektřinu, ale také samotné světelné zdroje.

Možnosti ovládání jsou pak obsáhlé - zůstává zachován klasický způsob ovládání - tedy například tlačítkové vypínače, ale navíc je možné ovládat systém aplikací v mobilním telefonu, nebo tabletu. Ani nezáleží na tom, jestli máte Android nebo iOS.

 

Co tedy všechno lze zakomponovat do systému? Jsou to rolety, markýzy, vrata, garážové dveře, osvětlení domu a zahrady, vytápění, klimatizace, zásuvky a spotřebiče.

 

Systém Inteligentní elektroinstalace má vysoké možnosti i do budoucna. Pokud například máte na chodbě světlo s nastaveným časovačem, lze jednoduchou úpravou tento čas změnit. A to dokonce i v reálném čase - například - tlačítko na chodbě odčasuje světlo na 15 sekund, ovšem jiné tlačítko v garáži to stejné světlo odčasuje na dvě minuty. Popřípadě můžete využít jiné tlačítko k úklidu chodby - tedy zapnete osvětlení a to svítí, dokud ho dalším stiskem nevypnete. To vše bez použití software, nebo programování.

 

Jiným příkladem je zase elektrická zásuvka v obývacím pokoji, která je za normálních okolností pod proudem jako každá jiná, ale v době Vánoc do ní připojíte vánoční stromeček a pak tu stejnou zásuvku ovládáte dotekem na tabletu nebo až okolní osvětlení klesne na nastavenou mez. No a co třeba centrální vypínání? Když odcházíte z domu, kolikrát jste se už vraceli abyste zkontrolovali, zda-li je všude zhasnuto a že jste nenechali zapnutou žehličku? Jedním tlačítkem dokážete vypnout vše co je potřebné a to vč. ovládání z mobilu. A nemusíte se bát, že by vám systém vypnul třeba ledničku, nebo spotřebiče, které vyžadují trvalé napojení na elektřinu. Systém o nich ví a ovládá jen to, co požadujete.

NĚCO NAVÍC

Moderní domácnost je samozřejmě dobré chránit a zabezpečovací systémy jsou základním kamenem naší společnosti.

 

Dokážeme propojit oba systémy do sebe takovým způsobem, kde se vzájemně nijak neovlivňují a fungují nezávisle na sobě, ale přesto spolu mluví a pokud přijde správný čas, dají své centrální jednotky dohromady. Například, když odcházíte z domu a alarmu dáte příkaz k zakódování, systém rovnou automaticky zkontroluje, zda-li je všude zhasnuté a případně světla zhasne. Nebo pokud zapnete noční hlídání, nebylo by fajn, kdyby u oken, které jsou střežené, nebyl informační údaj přímo ve vypínači? Stačí malá informační LED dioda, která je součástí každého vypínače.

 

Pokud máte zájem o prezentaci, více informací, popř. cenovou kalkulaci, neváhejte se na nás obrátit!


Jsme preferovaný partner ABB a certifikování v oblastech:

 

  • ABB free@Home®
  • ABB E-gon®