INFORMACE PRO STAVEBNÍKY

Jaké jsou běžné fáze instalace EZS?

Fáze

1

Kdy zahájit první fázi?

 

Co nejdříve, klidně ještě dnes. Vůbec nevadí pokud ještě ani dům nestojí. Naopak Vám rádi pomůžeme s případným plánováním projektu, popřípadě vhodným návrhem prvků zabezpečení nebo automatizace

Fáze

2

V optimálním případě nás kontaktujte v době objednání oken a dveří. Je to z důvodu, kde můžeme spolu s Vámi, dodavatelem, nebo výrobcem zvolit správné umístnění a typ případného magnetu.

Fáze

3

Následující krok je v době, kdy na stavbu přicházejí elektrikáři. Spolu s taháním elektrické kabeláže je dobré tahat také kabeláž pro zabezpečovací zařízení. V základní dokumentaci, kterou Vám předáme ještě před zahájením prací, vám poskytneme potřebnou kabeláž a také dokumentaci, který detailně objasní způsob tahání kabelů. Tento dokument můžete samozřejmě poskytnout svému elektrikáři, který bude mít postupy přímo po ruce.

 

Pokud ještě elektrikáře nemáte, můžete využít i naše vlastní zkušené elektrikáře, kteří jsou na naše nároky připraveni a tím vám odpadnou veškeré starosti.

Fáze

4

Ihned po skončení elektrikářských prací, přijedeme na místo, kde zkontrolujeme, zda-li je vše dle společných představ. V této době lze případně bez větších zásahů upravit případné nesrovnalosti nebo realizovat další nápady.

Fáze

5

Poslední fáze je montáž samotného zabezpečovacího zařízení. Ta je dle požadavku zákazníka buď po vymalování zdí od malířů (častější varianta), nebo po dokončení zdí před malováním (méně častá varianta). V této fázi již dojde k předání zabezpečovacího zařízení a k zaškolení obsluhy.